ارائه بروزرسانی های جدید برای ویندوز XP از سوی مایکروسافت

[ad_1]


ارائه بروزرسانی های جدید برای ویندوز XP از سوی مایکروسافت


 


 

ارائه بروزرسانی های جدید برای ویندوز XP از سوی مایکروسافت


 


 


همانطور که بسیاری از کاربران میدانند پشتیبانی از ویندوز XP در سال 2014 به پایان رسید. با این حال، این نسخه قدیمی از ویندوز هنوز هم یکی از محبوب ترین نسخه های ویندوز است و میلیون ها کاربر و هزاران اداره در جهان هنوز هم از این نسخه از ویندوز استفاده میکنند.


 


 


مدتی پیش باج افزاری به نام “WannaCry” در سطح اینترنت پخش شد و هزاران کامپیوتر را آلوده کرد و باعث ضرر های میلیونی به بسیاری از اداره ها شد. این باج افزار فایل های کاربر را قفل میکند و در ازای باز کردن آنها، مقداری پول میطلبد که البته بر طبق گزارشات بسیاری پول را پرداخت کرده اند اما هنوز فایل های آنها قفل هستند.


 


 


 


 


از انجایی که از سال 2014 به بعد دیگر ویندوز XP آپدیت نشد و بروزرسانی های امنیتی نیز برای آن عرضه نشدند، در معرض خطر این باج افزار و دیگر بد افزار های جدید قرار گرفت و از آنجایی که هنوز این سیستم عامل در میلیون ها کامپیوتر در جهان نصب شده است مایکروسافت تصمیم به ارائه یک بروزرسانی امنیتی برای جلوگیری از الوده شدن به این بدافزار گرفت.


 


 


در کل مایکروسافت برای تمامی سیستم عامل هایش این بروزرسانی امنیتی را عرضه کرد تا دیگر به این باج افزار و باج افزار های جدید دیگر آلوده نشوند و در امان بمانند.


 


 


( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *